Tavsiye edenler

Emzirme danışmanlığı

''Eğer size ve bebeğinize önem veren, yaptığı işe inanan, güvenilir ve konuşmak ya da bir şey sormak istediğinizde yanınızda olacak bir emzirme danışmanı istiyorsanız o zaman Melody'yle emin ellerdesiniz diyebilirim."

Çiğdem - Mert Arın'ın annesi - Ankara, Türkiye

 

"Merhaba, benim adım Çigdem Alev Vertop ve 6 aylık yakışıklı bir oğlanın annesiyim. Ailemden gördüğüm desteğin dışında Melody'yden de destek alabilme fırsatını yakaladığım için şanslı bir anneyim. Hem doğumdan önce hem doğumdan sonra bana birçok konuda yardım etti ama en önemlisi bir annenin bebeğine verebileceği en tatmin edici şeyin anne sütü olduğunu anlamamı sağladı. Eğer onunla uzun ve bir kısmı da gece geç saatlerde yaptığımız konuşmalar olmasaydı bu işi doğru yaptığımdan kesinlikle emin olmayacağımı düşünüyorum. Melody; sizin 7/24 yanınızda oluyor ve sizin en aptal ve panikle sorulmuş sorularınıza bile cevap veriyor. (İnanın her annenin başına bir zaman bir kere geliyor)

 

Bu son aylarda bana vermiş olduğu desteğe değer biçilmez. Hâlâ keyifle emziriyorum ve onun geniş bilgi birikimi sayesinde, artık ne yapmam gerektiğini ve bu anne-oğul yolculuğundan ne beklemem gerektiğini daha iyi biliyorum.

Eğer size ve bebeğinize önem veren, yaptığı işe inanan, güvenilir ve konuşmak ya da bir şey sormak istediğinizde yanınızda olacak bir danışman istiyorsanız o zaman Melody'yle emin ellerdesiniz diyebilirim."

Emzirme danışmanı

''Tüm yeni annelere, emzirme ile ilgili yardım almak için vakit geçirmeden emzirme danışmanı Melody’yle iletişime geçmelerini tavsiye ediyorum.''

Emily - Lale'nin annesi - İstanbul, Türkiye

"Melody’yle kızım doğduktan iki ay sonra temasa geçtim. Kızımı başarıyla emziriyordum, kızım sağlıklıydı, iyi kilo alıyordu, ama durum bana doğal gelmiyordu ve bir şeyleri yanlış yaptığım veya sütümün aniden kesileceği konusunda endişelerim vardı. Yaşadığım stres yüzünden hazır mamaya geçmeyi düşünüyordum. 

Emzirme danışmanlığı Ankara

''Hamileyseniz veya emziriyorsanız, emzirme danışmanı Melody’yi kesinlikle öneriyorum.'' 

Gizem - Flora'nın annesi - Ankara, Türkiye

“Melody’yle hamileliğim sırasında tanıştım ve emzirmeyi başarmak için mümkün olan en iyi şekilde hazırlanmak istedim. Şu anda İstanbul’dan Ankara’ya taşınmış olsam da, telefonla ve Skype üzerinden bana çok destek verdi. İşinde çok sabırlı ve kendinize güvenmenizi sağlıyor. Kötü deneyimleri engellemek için önceden bilgi sahibi olmak gerektiğine inanıyorum. (Ayrıca olumsuzluklar yaşasanız da, her zaman çaresi vardır)
Hamileyseniz veya emziriyorsanız Melody’yi kesinlikle öneriyorum.”    

İkiz emzirmek

''Melody bana, prematüre doğacak ikizlerimi, göğüs küçülme operasyonu geçirmiş bir kişi olarak emzirmekle ilgili bilmem gereken her şeyi anlattı.''

Kayra - Mika ve Lena ikizlerin annesi - İstanbul, Türkiye

“Melody’yle tanıştığımda ikizlerime 26 haftalık hamileydim. Onları kesinlikle emzirmek istiyordum. İlk çocuğumu emzirmekte sorun yaşamıştım, 4 aylık oluncaya kadar pompa yapmış ama çoğunlukla hazır mama vermiştim. Bu sefer gerçekten başarmak istedim ama hem ikiz sahibi olacağım için hem de geçmişte göğüs küçültme ameliyatı yaşadığım için (belki de oğlumu emzirmekte bu yüzden sorun yaşamıştım) yardıma ihtiyaç duyacağımı hissettim.

Melody bana, belki de prematüre doğacak ikizlerimi, göğüs küçülme operasyonu geçirmiş bir kişi olarak emzirmekle ilgili bilmem gereken her şeyi anlattı.

Mika ve Lena’yı 37. haftada doğurdum ve Melody’yi doğumdan sonra eve çağırdım.

Ona bu süreçte bana ayırdığı zaman ve kazandırdığı bilgelik için teşekkür etmek isterim. Onun desteğine gerçekten minnettarım ve kendimi çok sakin ve güvende hissediyorum. Mika ve Lena şu an 3 aylık ve mamayla destek versem de emzirmem hâlâ doludizgin gidiyor!

Teşekkürler Melody ve Allah razı olsun!”  

Laktasyon uzmanı Türkiye Emzirme danışmanı

'California’da yaşıyor olmama rağmen, neredeyse anında yardımıma koşuyordu hâlâ da koşuyor. Teşekkürler Melody, esin kaynağımsın!”

Sophie - Basile'nin annesi - San Diego, ABD

“Melody, ona hamile olduğum söylediğim andan itibaren beni emzirmenin önemi hakkında bilgilendirmeye başladı. 14 aylık çocuğunu emziren, kendinden emin ve mağrur bir anne olmam için gereken püf noktalarını benimle paylaştı ve bana destek verdi. Onun bilgi birikimi ve tutkusu, benim kendi emzirme deneyimim üzerinde olumlu bir etki yarattı. Herhangi bir endişem olduğunda veya sadece bazı fikirlerimi paylaşmak istediğimde, California’da yaşıyor olmama rağmen, neredeyse anında yardımıma koşuyordu hâlâ da koşuyor. Teşekkürler Melody, esin kaynağımsın!”

Emzirme danışmanı İstanbul

''Şu anda emziren mutlu bir anneyim, her şey harika ve rayına oturmuş durumda. En başta zor ve kafa karıştırıcı da olsa, doktorlar formül takviyesi de önerse emzirmeyi bırakmamalarıdır. Emzirme, doğanın parçası olabileceğimiz bir mucizesidir.”

Petra - Luca'nın annesi - İstanbul, Türkiye 

“Adım Petra, Viyana doğumlu bir Avusturyalıyım.
İlk çocuğum oğlum Luca’yı nisan ayında İstanbul’da doğal doğum (normal doğum) yoluyla doğurdum. Başından beri süt verme fikrine sıcak bakıyordum. Ancak, her yeni anne gibi, daha önce bir emzirme deneyimim olmamıştı. Hemşirelerin ve doktorların Türkçesini tamamen anlayamamanın dışında doğumdan birkaç saat sonra da hastaneden salıverilmiştik.
Ne oğlum ne de ben emzirmekten haberdardık ve en başta kendimizi biraz çaresiz hissettik. Bunun üzerine İngilizce konuşan arkadaşlarımızdan bize bir emzirme danışmanı bulmalarını rica ettik ve bu sayede Melody ile tanıştık. Melody, elinden geldiğince çabuk evimize geldi. O geldiğinde, internetten okuduğum bir sürü farklı şey yüzünden tüm önemine rağmen emzirmekten vazgeçmeye çoktan hazırdım. Melody bana fikrimi değiştirmemi sağlayan birçok teorik ve pratik bilgi aktardı. Beni sabırlı olmaya teşvik etti ve her annenin kendi çocuğuyla doğuştan uyum içinde olduğu konusunda yüreklendirdi. 
 
Bana söylediği şu lafı hiç unutmam: “Çocuklar söz konusu olduğunda, birçok farklı görüşle karşılaşacaksın, yapabileceğin en iyi şey, sağlam bir kaynağı kendine temel alıp geri kalan diğer tüm görüşlere de kulaklarını tıkamaktır.” İşte Melody, benim emzirme konusundaki sağlam kaynağım oldu. Üstelik aldığım danışmanlık hizmeti sonrasında başka konularla ilgili de kendisine ulaşabildim; sorularıma hızlı ve detaylı yanıtlar alabildim.
Şu anda emziren mutlu bir anneyim, her şey harika ve rayına oturmuş durumda. Bebeğime en iyi besini, her yerde, her zaman ve neredeyse anında verebildiğimi biliyor ve bundan keyif alıyorum. Annelere verebileceğim tek tavsiye, en başta zor ve kafa karıştırıcı da olsa, doktorlar formül takviyesi de önerse emzirmeyi bırakmamalarıdır. Emzirme, doğanın parçası olabileceğimiz bir mucizesidir.”

“Kesinlikle katılıyorum! Melody, emzirmeye çalıştığım, bir sürü farklı sorunla cebelleştiğim ve pes etmek istediğim o başlangıç döneminde çok faydalı oldu ve üzerinden 1 sene geçti, ben hâlâ emziriyorum!”

Sophie - Mina'nın annesi - İstanbul, Türkiye

Emzirme laktasyon uzmanı

''Emzirmeyi layıkıyla öğrenmek başta zorlayıcı olabilir; bu nedenle ekstra desteğe ihtiyaç duyan tüm annelere Melody’nin hizmetini tavsiye şiddetle tavsiye ederim.”

Jen - Stefano'nın annesi - İstanbul, Türkiye

“Bana Melody’yi, emin ellerde olacağıma söz veren doğum koçum tavsiye etti. Melody, evime ilk bebeğimin doğumundan bir hafta sonra, emzirme desteği vermek ve bazı sorularıma yanıt bulmama yardımcı olmak için geldi.
Aşırı derecece sabırlıydı ve tüm sorularımın cevaplarını biliyordu!
Bebeğimi tutuşumla ilgili bazı sorunları anında tespit etti ve tüm farkı yaratacak basit düzeltmeleri yaptı.
Melody, yüreklendiriciydi ve İstanbul’da bu kadar harika bir dayanak bulduğum için inanılmaz derecede müteşekkirim. Üstelik aldığım danışmalık hizmetinden sonra onunla birçok kere sorularım için temasa geçtim ve her defasında da hızlıca ve faydalı cevaplar aldım.
Emzirmeyi layıkıyla öğrenmek başta zorlayıcı olabilir; bu nedenle ekstra desteğe ihtiyaç duyan tüm annelere Melody’nin hizmetini tavsiye şiddetle tavsiye ederim.”
Emzirme destek emzirme danışmanlığı

''Her hamile kadına ve yeni anneye emzirme danışmanlığı almalarını tavsiye ediyorum çünkü bilinmeyen gerçekten çok fazla şey var ve Melody size yolu gösterecektir.” 

Işıl - Levin'in annesi - İstanbul, Türkiye

 

“Adım Işıl, 3 aylık Levin’in annesiyim… Oğlum dünyayla tanışmak konusunda öyle aceleciydi ki hamileliğimin 35. haftasında kapıya dayandı. Karnımda, emme refleksini öğrenmesine yetecek kadar zaman geçiremediği için doğduğunda doğru dürüst ememiyordu. Onu biberonla besledim ve ona emmeyi çok daha sonra, 41. haftada, öğretmek zorunda kaldım. İşte Melody ile, bize emzirmenin sırlarını ve püf noktalarını öğreten genç hanımla o sıralarda tanıştım. Oğlumun büyümeye devam etmesini istediğim için biberonu tamamen kesmeyi göze alamıyordum ama Melody pozitif enerjisiyle beni cesaretlendirdi ve oğlumu besleyecek gücün elimde olduğuna beni ikna etti. Onun sayesinde artık ardıma bakmıyor ve sevgili oğlumun sağlıkla büyüdüğünden endişe etmiyorum.
Her hamile kadına ve yeni anneye emzirme danışmanlığı almalarını tavsiye ediyorum çünkü bilinmeyen gerçekten çok fazla şey var ve Melody size yolu gösterecektir.” 
Emzirme laktasyon uzmanı

''Seansı çok bilgilendiriciydi ve onun emzirme konusundaki nazik yaklaşımını gerçekten çok takdir ettim.''

Andrea - Ayse Jane'nin annesi - İstanbul, Türkiye

 

“Bebeğim Ayşe Jane şu anda neredeyse iki aylık oldu. İlk doğduğunda doktorum bana emzirmenin ilk birkaç haftasının zorlayıcı olabileceğini söylemişti söylemesine ama ben kızımı emzirmeye çalışırken yaşayabileceğim bozgunu ve acıyı gerçek anlamıyla öngörememiştim. 
Emzirmeyle ilgili popüler kitapları okuduktan ve Youtube’den izlediğim sayısız videodan sonra tek ihtiyacım olan birinin evime gelerek bana ne yapmam gerektiğini göstermesiydi. Neyse ki Melody müsaitti. 
 
Seansı çok bilgilendiriciydi ve onun emzirme konusundaki nazik yaklaşımını gerçekten çok takdir ettim. Ayşe Jane’ye baktı ve memeyi gayet iyi kavradığını söyledi ki bu benim aslında tek duymaya ihtiyacım olan şeydi. Beni onaylaması ve bana güveni zihnimi rahatlattı. Kendimi ölçüp biçmeyi bırakabildim ve gevşedim. Bu muazzam bir fark yarattı. 
 
Tüm anlattıklarını kayınvalidem için Türkçe de anlatmayı teklif ettiği içinse ona müteşekkirim. Gerek kalmadıysa da, nazik bir teklifti. İstanbul’da böyle bir desteğe sahip olduğum için çok memnunum.” 
Emzirme danışmanı İstanbul

''İlk defa o zaman rahat bir nefes aldiğimi hatırlıyorum. O günden sonra bir daha hiçbir sorun yaşamadım.''

Didem - Arda Atlas'ın annesi - İstanbul, Türkiye

“Oğlum Arda Atlas 1 yaşında ve biz Melody hanımla oğlum 2 haftalıkken tanıştık. Emzirmek bana hiç de güzel gelmemişti çünkü canım çok acıyordu. Canım bu kadar acırken de bebeğimle yakınlaşmak ne yazık ki söz konusu olamıyordu. Bebeğim doğduktan sonra canımı dişime takarak iki hafta kadar ağlaya ağlaya emzirmeye devam ettim. Fakat psikolojim iyice bozulmaya başlamıştı, emzirmek tüm kitaplarda çok güzel, çok doğal birşey gibi anlatılıyordu ancak hiç keyif almadiğim gibi doğal da gelmiyordu. Artık canımın yanmasını istemiyordum ya emzirmeyi bırakacaktım ya da bu durumu çözüp bebeğimi kendi sütümle besleyecektim. 
 
Öncelikle canımın acımaması için ne yapmam gerektiğini  araştırmaya başladım, bu sırada acının yanlış emzirmekten kaynaklandığını ve doğru emzirmenin oğrenilebilecek birşey olduğunu oğrendim (ne yazık ki hastane hemşireleri bu konuyu ayaküstü 3-5  cumleyle geciştirmiş ve gitmisti) ve sonra eşim şans eseri Melody hanıma ulaştı.

Melody hanım telefon konuşmamız üzerine en kısa sürede evimize geldi, bu konunun eğitimini almış bir uzman olmasının yanında çok bilgili ve çok arastıran bir danışmandı. İşin pratiğine çok hakim olmasının yanında son derece güleryüzlü, işin psikolojik kısımlarını da ele alarak insanı gercekten rahatlatan bir yaklaşımı vardı. Eşimle bana emzirmenin aslında ne olduğunu, bebeğimize faydalarını, psikolojimin bu şekilde olmasının çok normal olduğunu ve suçluluk duymamam gerektiğini, emzirmenin aslında nasıl yapılması gerektiğini anlattı. Sonra Melody hanımla birlikte bebeğimi emzirmeyi denedik, yanlışları anlattı doğrulari gösterdi ve gerçekten şihirli bir değnek değmiş gibiydi! Evet canım yine acıyordu çünkü göğsümde yaralar vardı ancak eskisiyle kıyaslanamayacak kadar azdı ve uzun zaman sonra ilk defa o zaman rahat bir nefes aldiğimi hatırlıyorum. 
 
O günden sonra bir daha hiçbir sorun yaşamadım ve diğer annelerin emzirmenin güzelliklerinden bahsederken ne demek istediğini anladım :) Oğlum Arda Atlas şu an 13 aylık olmak üzere ve ben hâlâ sorunsuz bir şekilde emzirmeye devam ediyorum :)
Melody hanım sonraki dönemlerde herhangi bir sorum olduğunda, kafam karıştıgında ya da bir engelle karşılastığımda daima ulaşilabilir durumdaydı ve her zaman samimi bir şekilde çok ilgiliydi. Hicbir zaman sizinle işim bitti ya da bu konuyla ilgili tekrar danışmanlık almalısınız gibi bir şey asla duymadım, hissetmedim ve bence bu gerçekten işine duyduğu saygi ve sevgiyi ve sizi sadece "müşteri" olarak gormediğini çok net bir şekilde anlatıyor. Anne adaylarına nacizane önerim Melody hanımla doğumdan önce çalışmaya başlasınlar ki bebeklerini kucaklarına aldıkları en güzel zamanları stres ve üzüntüyle geçirmesinler.''

Sevgiler,

Didem Günsel Sayar
Emzirme danışmanlığı

''Oğlum 7 aylık olacak ve şükürler olsun ki hala emiyor. Iyi ki varsın Melody! Atahan her emdiğinde Allah'a şükür sana da teşekkür ediyoruz..." 

 

Berna - Atahan'ın annesi - İstanbul, Türkiye

"Melody ile doğum yaptığım hastahanede tanıştım. Bebeğim iki haftalıktı ve bezini ıslatmıyordu her gün kilo kaybediyordu. Dr takviye vermişti ve biz mamaya erkenden başlamıştık. Hatayı da orada yapmıştık zaten. Göğüslerim yara içindeydi ve ben inanılmaz acı çekiyordum. Hamileyken emzirmeyi başka hayal etmiştim. Ancak bizim için emzirme bir kabusa dönüşmüştü. 
 
Hastanenin emzirme odasında biberon verirken Melody girdi. Bebeğime "Annen seni aç bıraktı" deyip üzülerek bebeğimle konuşuyordum. O sırada Melody beni duyduğu bana sütümün yeterli olduğunu ve her kadının emzirebileceğini söyledi. İletişim bilgilerini aldım ancak başarabileceğime inanmadığım için hemen aramadım. Oğlum yaklaşık 4.5 haftalıktı ve ben her geçen gün mama miktarının arttığını fark ettim. Böyle devam edemezdi bir çözümü olmalıydı ben de sağlıklı her anne gibi emzirebilmeliydim. Ve sonunda Melody ile irtibata geçtim. 
 
O günden itibaren her şey değişti. Kolay mı oldu? Tabii ki hayır. Her pes ettiğimde sabrı ve bilgisi ile beni yönlendirdi. Örneğin Oğlum 4 aylıkken hastalandım emziremeyince sütüm kesildi. Tekrar başa döndük. Hemen aklıma Melody geldi ve yardım istedim. Bana söylediği her şeyi uyguladım. Her gün iletişim halindeydik. Onun desteği ile sütüm tekrar geldi ve emzirdikce arttı. Hayatımın en yorucu haftalarıydı ama değdi! Mamayı 1 hafta içerisinde tamamen kestik. Sonuç: Oğlum 7 aylık olacak ve şükürler olsun ki hala emiyor. Iyi ki varsın Melody! Atahan her emdiğinde Allah'a şükür sana da teşekkür ediyoruz..."
Emzirme danışmanı

Öncelikle Doulam Doula Esra Erkut Demiröz ve emzirme uzmanı sevgili Melody De Visscher Buyukkaraca'ya cok teşekkür ediyorum. Onların sayesinde emzirebilen bir anne oldum.

Irem - Mercan Era'nın annesi - İstanbul, Türkiye

"Mercan Era lokumunu resmen memeden kesmiş bulunuyorum tam olarak dogumundan 2 sene ve 1 ay sonra. Emzirmek benim için çok önemliydi, en az 2 sene emzirmek niyeti ile başlamıştım yola ve nedense dogal bir şekilde cok kolay olacagını sanmıştım. Ohh o kadar cok yanılmışım ki! İlk başlarda cok problem yaşadım hatta Mercan'a mama vermek durumunda bile kaldım ama neyse ki etrafımda ne yaptıgını bilen o kadar cok sahane kadınlar var ki, onların sayesinde zorlukları atlattım, Mercan'ı emzirmeyi başardım ve 2 sene boyunca ne zaman isterse emzirdim ve nerede isterse! 
 
Öncelikle Doulam Doula Esra Erkut Demiröz ve emzirme uzmanı sevgili Melody De Visscher Buyukkaraca'ya cok teşekkür ediyorum. Onların sayesinde emzirebilen bir anne oldum. Emzirme uzmanımızla seanlar sırasında notlar tutan, süt üretebileyim diye türlü yemekler yapan ve ben saatlerce süt sagma makinasının yanında yaşarken bana mantralarla eşlik eden Ezgi 'ye,6 ay boyunca evde tamamen bir sag bir emzir şeklinde üstsüz yaşarken bana Afrikana adını takıp ,ben tüm gece emzirme ve sagma arası uyanık dururken kendisi horul horul uyuyan İlker'e mizahı için cok tesekkür ediyorum :)? 
 
Aramızda ki sehir farkına ragmen sanki her an yanıbasımdaymış gibi her soruma cevap veren ,inanılmaz cömert,sevgi ve bilgi dolu şahane kadın Gizem Onay Collet'e, beni ceseretlendiren ve güldüren sevgili Esra Şafak Aşıkuzun'a ve anneliğin ilk günlerinde neredeyse cocugun her derdi için aradıgım candaş Selvin'a cok cok tesekkür ediyorum. Tuncacım sana da vermiş oldugun tüm tarifler için cok teşekkürler ve Kaya'yı 3 sene emzirerek bana verdiğin ilham için... Kadınlar bir olunca yarattıgımız enerjinin güzelliğine doyum olmuyor <3 
 
Şükürler olsun ki evren bana harika bir evlat nasip etti ve ben de kadınlarımın destekleri ve azim ve isteğimle mercan'ı doya doya emzirdim ve şimdi de bu cycle'ı kolayca kapatabildim. Bunun için de Mercan'a bana göstermiş oldugu saygıdan dolayı ayrıca cok tesekkür ederim <3."
Emzirme danışmanı

''Şimdi bebeğim 9 aylık oldu. Melody sayesinde emzirmeyi ağrısız, acısız, zevkle ve bebeğimi doğru şekilde beslemenin ve onun gelişimine yaptığım katkıyı bilerek devam ediyorum.''

Hilal - Carlos'un annesi - İstanbul, Türkiye

"Carlos'un başı  dönmediği için sezaryen ile doğum yapmam gerekti. Ilk günlerde sütüm hem azdı , hem de nasıl emzireceğimi bilmiyordum. 
 
Hastanede hemşireler yardımcı  oluyorlardı, çok kolay gibi gozükuyordu ama Carlos'un bana alışması  ve gögüs uçlarımın yara olmadan emzirmem çok zordu. 
Eve geldiğimde ilk 3 gün çok zorlandım. Düşünün elimde aç ve aglayan bir bebek, ona süt vermek için ugraşan bir anne(ben). Bu arada etrafımda emzirmek yerine hazır mama vermemin benim için daha kolay olacağını  soyleyen bir sürü farklı arkadaş. 
Kendi kendime emzirmenin bir yolunu bulacağıma karar verdim ve bir tesadüf sonucu Melody ile tanıştım. Melody bana gelerek, bebeğim ve benim icin uygun emzirme metodlarını ögretti, nasıl bebegimi tutacağımı, ne zaman doyduğunu anlayacağımı, anne sütünün bebeğimin üzerindeki saymak bitmeyen yararlarını, doğru web sitelerinden doğru bilginin emzirmedeki onemini ve daha bir çok konuyu ögretti. 
Onun sayesinde şimdi bebeğim 9 aylik oldu. Emzirmeye agrısız, acısız, zevkle ve bebeğimi doğru şekilde beslemenin ve onun gelişimine yaptıgım katkiyi bilerek devam ediyorum. Ayrica Melody'e 24/7 ulaşabilmek ve her soruyu sorabilmek te harika. Teşekkürler Melody !"

''Bir hafta sonra yaralar gecmişti. Birkaç hafta içinde de yine emzirme danışmanı Melody'nin de desteği ile mamayı da bıraktık. Zor zamanımızda seni bulduğumuz için çok şanslıyız Melody.''

Berna - Neval'ın annesi - İstanbul, Türkiye

 
"Melody ile geçmeyen memebaşi yaralarım sayesinde tanıştım. Haftalarca süren memebaşi yaralarım birşeylerin ters gittiğinin habercisi oldu. Kızım memeyi iyi kavrayamiyor ve yeterince ememiyordu, biberon ile Mama takviyesi alıyordu.
 
Bebeğim yaklaşik 1,5 aylikken Melody önce bizi evimizde ziyaret etti, neleri yanlış yaptığımızı gördü ve nasıl düzeltebileceğimizi gösterdi. Bir hafta sonra yaralar gecmişti. Birkaç hafta içinde de yine Melody'nin de desteği ile mamayı da bıraktık.
 
Melody ev ziyaretinin dışında telefon ile de her an, pazar günü sabahın köründe veya gecenin bir yarısı bize desteğini esirgemedi. Tecrübeve bilgi birikiminin yanında güler yüzü ile de iyi bir destekçi oldu bize.... Kızım şu an 5 aylik, sadece anne sütü aliyor, gelişimi ayına uygun...Zor zamanımızda seni bulduğumuz için çok şanslıyız Melody. 
 
Sevgiler....
 
Berna Yavuz

Emzirme laktasyon danışmanlığı

''Artık emzirme ile ilgili sorun yaşamaktan korkmuyorum çünkü Melody'e göre her problemin bir çözümü var. Kendisine minnettarım."

Deniz- Ege'nin annesi - İstanbul, Türkiye

"Doğduğu andan itibaren bebeğimi emzirme ile alakalı hiç bir problem yaşamamıştım. Bebeğim adeta emmek için doğmuştu, çok sık ve iştahla emiyordu, çok iyi kilo alıyordu.
 
Üç ay oldu ve işler tamamen tersine döndü! Memeyi reddetmeye basladi, ısırıyordu, cekiştiriyordu, vuruyordu. Tam emmeye başlamışken ufak bir tıkırtı duyunca hemen bırakıyordu ve bir daha emmiyordu. 
Kaka rengi çimen yeşiline dönmüştü ve kilo alımı çok yavaşlamıştı, benim ön süt - son süt dengesizligim vardı. Emzirme seanslari ikimiz için de kabusa dönmüştü. 
Internette okuduğum bir çok şeyi denedim ve çözüm bulamadım. Bir buçuk ay geçmişti ve artık emzirmeye devam edemeyeceğimi düşünüyordum.
 
Tüm umudumu yitirmişken Melody sanki sihirli bir değnek ile dokundu. Skype görüşmemiz çok verimli geçti.  Melody tüm sorunlarima oldukca faydalı çözümler sundu ve bana güvenilir kaynaklar sağladı. Görüşmemizden 1 hafta sonra bebegim son 1 ayda aldigindan daha fazla kilo almıştı bile! Problemlerin bu kadar hızlı çözülmesi bir mucizeydi.
Melody heran ulaşılabilir ve emzirme ile ilgili tüm sorunları cözebilecek yeterlilikte. Artik emzirme ile ilgili sorun yaşamaktan korkmuyorum çünkü Melody'e göre her problemin bir çözümü var :) Kendisine minnettarim."
 
Deniz 
Emzirme danışmanı İstanbul

''Bulut memeye geri döndü ve bir daha hiç bırakmadı. Şuan oğlum 14. ayini doldurdu. Keyifle emmeye devam ediyor. Emzirme danışmanı Melody hanıma tüm destekleri, anlayışı, pozitif enerjisi için çok teşekkür ediyorum.''

Mine-Bulut'un annesi - İstanbul, Türkiye

"Herkese merhabalar. 19 ağustos 2016 doğumlu oğlum Bulut'la emzirme serüvenimiz başta sorunsuz başladı. Ilk ay sonrasında tecrubesizligim ve doktorun, etrafın yönlendirmesiyle kilo alma problemi olduğundan biraz mama takviyesiyle devam ettik. 
Oğlum Bulut 3 aylıkken ilaç kullanmak zorunda olup emzirmeye ara vermem gerekene kadar. Bu süre zarfında günde en az 4 kere sağıp attım. Maalesef ki ilaç kullanma sürem tahmin ettiğimden de uzun sürdü ve yorgunluk uykusuzluk günün rutini derken sağmaya neredeyse çok az vakit ayırıyordum. Ve dolayısıyla süt de doğal olarak gidiverdi. 
 
Tam bu noktada herkes giden süt geri gelmez boşuna uğraşma derken bir ışık yandı ve doğumda aldığım emzirme sanatı kitabına donup baktım. Annesi ölen bebeği emziren babaanne hikayesini okuyunca, işin hormonal olduğunu ve mantığını kavrayinca neden olmasın dedim ve kitabın yönlendirdiği La Leche League liderine mail attım. Çok hızlı bir şekilde bana altın değerinde önerilerde bulunup bölgedemdeki emzirme danışmanlarının iletişim bilgilerini verdi. Üç alternatif arasından bana en umut verici en mantıksal konuşarak beni daha telefonda buna inandıran Melody hanımı hemen seçtim. 
 
Ev ziyareti sırasında her konunun en detayına kadar inip kanıta ve tecrubeye dayalı doğru bilgiyi verip bir yol haritası çizdi. 
Bulut bu esnada memeyi unutmuş ve hiç anne sütü alamıyordu, yaklaşık 4,5 -5 aylıkti. Sağdığımda 15 dk sonunda sadece 5 cc sütüm geliyordu. Yılmadım tüm teknikleri uyguladım azmettim. Bu süre zarfında sürekli durumun gidişatı ile ilgili konuştuk.

Beni sürekli motive etti doğru yolda olduğumu anlamam için bu gerekiyordu. Sonrasında sütüm giderek hızla arttı ve önce günde 1 öğün, 2 öğün derken full mamadan sıfır mamaya geçtik ! Derken Bulut tam 5 ay sonra memeye geri döndü ve bir daha hiç bırakmadı. Şuan oğlum 14. ayini doldurdu ve 15. ayın içerisinde. Keyifle emmeye devam ediyor. 
 
Diyeceğim su ki sakın pes etmeyin, kendinize guvenin. Melody hanımın profesyonelligine güvenin. Asla pişman olmayacaksınız. Kesinlikle denemeye değer! Anne sütü sadece bir beslenme değil; bebeğinizle aranızdaki bağ, duygusallık, bağlanma , kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak harika bir olay! Buradan bir kez daha Melody hanıma tüm destekleri, anlayışı, pozitif enerjisi için çok teşekkur ediyorum. İyiki onu tanıdım ! She made my life! "